Spotkanie z firmą NexoTech S.A.

W codziennych zadaniach stawiają na nieustanne doskonalenie kultury i bezpieczeństwa pracy. Jest to Partner techniczny firmy Orange Polska. W gronie ich pracowników jest ponad 1000 osób, z czego największą i najcenniejszą grupę stanowią serwisanci i dyspozytorzy, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt niezbędny do realizacji powierzonych zadań. Zajmują się budową, utrzymaniem i projektowaniem zadań z zakresu telekomunikacji.

Firma specjalizuje się:
- budowa sieci światłowodowych i miedzianych
- budowa systemów teleinformatycznych i teletechnicznych wraz z infrastrukturą towarzyszącą
- budowa kanalizacji kablowej
- budowa i montaż linii napowietrznych
- zapewnienie sprawności urządzeń zainstalowanych u abonenta
- przeprowadzanie okresowej i doraźnej konserwacji infrastruktury telekomunikacyjnej
- montaże instalacji fotowoltaicznych

Od tego roku nasi uczniowie w zawodzie technik informatyk odbywają praktyki z pracownikami firmy NexoTech S.A. Na spotkaniu pracownik wraz z kierownikiem regionu na powiat konecki przedstawili praktyczną wiedzę o światłowodach. Pokazali montaż światłowodów u klienta. Jedną z ciekawostek była możliwość samodzielnego spawania światłowodu za pomocą spawarki. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tym sprzętem oraz mogli przekonać się jak to wszystko wygląda w praktyce.

Pomysłodawcami spotkania byli pani profesor Małgorzata Kassyk – Kierownik Kształcenia Praktycznego oraz pan profesor KarolPiwowarczyk-nauczyciel przedmiotów zawodowych.
Szczególne podziękowania dla pana Zbigniew Kierula i pana Rafała Węgrzyna.
http://www.nexotech.pl
Następne spotkanie z tą firmą już w marcu.