Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Uroczystości prowadziła Dyrektor ZSP nr 3 w Końskich Pani Beata Fidor. Powitała profesorów i uczniów szkoły. Ślubowanie uczniów klas pierwszych było niezwykle podniosłym momentem uroczystości, który "pierwszaki" zapamiętają na długo. Ślubowanie to jedna z tradycji szkoły pielęgnowana od lat.

Społeczność ZSP nr 3 w Końskich dba również o tradycje patriotyczne. Każdego roku podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego młodzież składa kwiaty pod tablicą pamięci ofiar września 1939r. usytuowaną na budynku szkoły. Tak było również i w tym roku. Zgromadzeni na uroczystości minutą ciszy uczcili pamięć ofiar II wojny światowej.

Następnie Pani Dyrektor wręczyła nauczycielom akty nadania stopni nauczycieli mianowanych i kontraktowych.

Ważnym elementem uroczystości było wręczenie dokumentów Europass - Mobilność dla uczestników projektu „Zagraniczny staż perspektywą na lepsze jutro” (Niemcy) oraz projektu „Europejski staż zawodowy moją szansą na sukces” (Włochy). Uczestnicy kursu Barmańskiego, Obsługa turystki prozdrowotnej, Obsługa gości targowo- kongresowych, Kelner-barista w ramach projektu „Świętokrzyscy hotelarze na rynku pracy- kontynuacja” otrzymali z rąk Pani Dyrektor Certyfikaty.

Uczniowie Kamil Domagała i Krzysztof Kołodziejczyk, którzy zdobyli II miejsce w konkursie Geostanowiska w twoim sąsiedztwie - edycja 2018. pod opieką Anny Koniecznej otrzymali dyplomy i tablety. Po części oficjalnej uczniowie udali się do sal lekcyjnych, aby spotkać się ze swoimi profesorami oraz koleżankami i kolegami. Życzymy wszystkim owocnego roku szkolnego.