Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Do rozgrywek w ramach Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej w całym kraju przystąpiło 18 456 aktywnych uczniów i 913 nauczycieli. Uczniowie Ekonomika – uczestnicy szkolnej gry giełdowej utworzyli zespoły o nazwach: Mistrzowie Giełdowi, Szalone Maklerki, Gwiazdy Biznesu, Rekiny Gospodarki, Jasne Umysły Handlu, Giełdowe Borki, Biznes Lamy, Śliczne Ekonomistki.

Każdy Zespół na początku I etapu Gry otrzymał do dyspozycji wirtualne środki w kwocie 20 000 zł. W trakcie Gry Zespoły inwestowały posiadane środki, starając się je pomnożyć kupując akcje spółek WIG 20, mWIG 40 i EFTy. Wszystkie zespoły zakwalifikowały się do II etapu gry, który rozpoczął się 25 lutego 2019 roku i polega na inwestowaniu w kontrakty terminowe. Ponadto każdy z uczestników SIGG uczestniczył w 10 Kursach e-learningowych oraz testach, trwających od listopada 2018 do stycznia 2019 roku. W ZSP nr 3 w Końskich opiekunem grających w ogólnopolskiej szkolnej internetowej giełdzie oraz biorących udział w kursach związanych z inwestowaniem na giełdzie jest nauczycielka Agnieszka Andrychiewicz. Kursy e-learningowych SIGG zakończone były ogólnopolską klasówką. Dostęp do klasówki mieli uczniowie, którzy w sześciu testach uzyskali wynik co najmniej 60%. Do klasówki w naszej szkole zakwalifikowali się następujący uczniowie (źródło: raport na SIGG):
· Braska Monika – kl. I a,
· Brzeska Klaudia – kl. IIa,
· Hendel Paulina – kl. I a,
· Jakubowska Ewa – kl.III ah,
· Kochman Zofia – kl. Ia,
· Kuśmierczyk Agata – kl. III ah
· Lasocka Kinga – kl. II a
· Lewicka Klaudia – kl. I a
· Nowak Klaudia – kl. III ah
· Nowakowski Tobiasz – kl. I a
· Połeć Karolina – kl. II a
· Świtoń Sylwia – kl. III ah,
· Włodarczyk Julia – kl. II a

Uczniowie, którzy ukończyły Klasówkę z wynikiem co najmniej 70% poprawnych odpowiedzi otrzymali od Organizatora Giełdy Papierów Wartościowych DYPLOMY. W naszej szkole dyplomy ukończenia ogólnopolskiego kursu elearningowego SIGG organizowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych uzyskali następujący uczniowie:
- Jakubowska Ewa klasa III ah,
- Połeć Karolina klasa II a,
- Lasocka Kinga klasa II a,
Dziewczynom Gratulujemy!!!, a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych SUKCESÓW i zajęcia wysokiego miejsca w rankingu podczas II etapu gry w ramach ogólnopolskiej Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej SIGG. Wiedza dotycząca rynku kapitałowego, umiejętności nabyte z zakresu działalności maklerskiej oraz możliwość prowadzenia inwestycji na własny rachunek, pozwoliły naszym uczniom, choć wirtualnie, stać się MAKLEREM GIEŁDOWYM.