NABÓR DO ZSP NR 3 KOŃSKICH NA ROK SZKOLNY 2026/2027


Twoja przyszłość zaczyna się tutaj! Nasza szkoła ponadpodstawowa to miejsce, gdzie pasja spotyka się z profesjonalizmem. Nowoczesne podejście do nauki, wykwalifikowana kadra i szeroki wybór kierunków. Dołącz do najlepszych – kształcimy liderów jutra!
Informacje dla kandydatów
1. Od 18 maja 2026 r. do 24 czerwca 2026 r. do godz. 15.00 – złożenie wniosku
2. Od 26 czerwca 2026 r. do 8 lipca 2026 r. do godz. 15.00 – uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zamianę szkół, do których kandyduje .
3. 14 lipca 2026 r. – ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do ZSP nr 3 w Końskich
4. Od 14 do 16 lipca 2026 r. do godz. 15.00 – potwierdzenie woli podjęcia nauki przez kandydata w ZSP nr 3 w Końskich poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty jeśli nie zostały złożone wcześniej.
5. 17 lipca 2026 r. – podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.
Szczegółowych informacji udziela sekretariat i dyrektor szkoły
w godz. 800-1500, tel. 41 372 34 68
Oferta kierunków kształcenia w ZSP nr 3 w Końskich





W dniu 22.05.2026 roku podczas Dnia Otwartego Szkoły odbyło się rozstrzygnięcie I konkursu fotograficznego pod patronatem Starostwa Powiatowego w Końskich pt.: „Zjawiska astronomiczne i astrofizyczne w obiektywie.”
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych powiatu koneckiego. Wzięło w nim udział 9 uczestników z trzech szkół podstawowych (ZPO w Stadnickiej Woli, ZPO w Pomykowie i SP w Kapałowie).
I miejsce – Aleks Staromłyński fotografia „Zamarzanie pejzażu”
II miejsce – Zuzanna Adamska fotografia „Szadź”
III miejsce – Lena Owczarek fotografia „Zorza polarna”
Wyróżniona została również praca Adrianny Głowińskiej za fotografie „Świetlista droga do nieba.”
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!














Z przyjemnością informujemy, że organizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich Konkurs Plastyczny „Mój zawód – moja przyszłość” został oficjalnie rozstrzygnięty!
Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział 32 uczestników z 6 szkół podstawowych z terenu powiatu koneckiego. Młodzi Artyści wykazali się ogromną kreatywnością, przelewając na papier swoje marzenia o przyszłej karierze zawodowej.
W Konkursie wzięli udział reprezentanci następujących placówek:
Prace konkursowe zachwycały różnorodnością. Uczniowie sięgnęli po bardzo zróżnicowane techniki plastyczne, od tradycyjnego ołówka i kredek, przez wyraziste pastele, delikatne farby akrylowe i aksamitne plakatowe, barwne flamastry, aż po wycinanki oraz oryginalne kolaże.
Wśród prezentowanych zawodów na planszach królowali m.in.: lekarz, grafik komputerowy, stewardessa, nauczycielka, piosenkarka, artystka, rysownik, pielęgniarka, cukiernik, astronauta, kucharz, logistyk oraz zawodowa żołnierka i inne.
Jury w składzie Pani Dyrektor Beata Fidor, malarka Elżbieta Duda oraz nauczycielki Agnieszka Andrychiewicz i Anida Prochowska brało pod uwagę przede wszystkim zgodność pracy z tematem, stopień trudności oraz jakość wykonania, pomysłowość i oryginalność autora, walory artystyczne, technikę wykonania oraz ogólne wrażenie estetyczne. Wybór był niezwykle trudny!
Po długich naradach Jury przyznało wyróżnienia oraz wyłoniło zwycięzców. Na podium stanęli:
I Miejsce: Hanna Janduła ze Szkoły Podstawowej w Wólce za prezentowany zawód „Chirurg”.
II Miejsce: Lena Szymanowska ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Miedzierzy za pracę pt. Rysownik
III Miejsce: Aleksandra Bigorajska z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli za pracę prezentującą zawód „Grafik komputerowy”
Wyróżnienia otrzymali:
Zuzanna Capik z Zespołu Placówek Oświatowych w Rogowie za pracę pt. „Grafik komputerowy”,
Lena Wędzicka ze Szkoły Podstawowej w Wólce za prezentowany zawód „Fryzjerka”
Marta Wawrzeńczyk ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Wilczkowicach za pracę prezentującą zawód „Sędzia”
Karolina Chudy z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli za zawód „Projektantka odzieży”
Dyrekcja oraz Organizatorzy Konkursu Plastycznego „Mój zawód – moja przyszłość” w ZSP nr 3 w Końskich składają serdeczne podziękowania wszystkim Nauczycielom i Opiekunom. Dziękujemy za Państwa ogromne zaangażowanie, serce włożone w przygotowanie uczniów oraz nieocenioną opiekę merytoryczną nad młodymi talentami. To dzięki Waszemu wsparciu młodzi ludzie mogą rozwijać swoje pasje i śmiało patrzeć w przyszłość.
Słowa uznania kierujemy również do wszystkich uczestników – Wasza kreatywność jest inspiracją! Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na ścieżce artystycznej i zawodowej!
Galeria zdjęć nagrodzonych prac z wręczenia nagród dostępne są poniżej.









W dniach 6- 14 maja uczennice z klas I ER i I TG wraz z młodzieżą z Ukrainy i Rumunii wzięły udział w projekcie „Mindfood – Let’s Feed Your Mind” realizowanym przez Fundację Instytut Pracy i Kariery w ramach programu Erazmus + odbywającym się w Podlesicach, urokliwej miejscowości znajdującej się na Szlaku Orlich Gniazd.
Projekt przybliżył koncepcję odżywiania, która łączy dbałość o ciało z poprawą funkcjonowania mózgu, pamięci i koncentracji. W ramach programu oprócz prac nad projektem w różnych formach było także zwiedzanie Zawiercia, w tym Bazyliki Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Galerii Stara Łaźnia (galerii szkła i ceramiki), wędrówka po Parku Krajobrazowym Orlich Gniazd i wejście do Jaskini Głębokiej, poznawanie zabytków, kuchni czy obyczajów krajów uczestników wymiany podczas wieczorów kulturowych.



Wspólne spędzanie czasu zaowocowało nawiązaniem międzynarodowych znajomości, a nawet przyjaźni, doskonaleniem znajomości języka angielskiego, zdobyciem wiedzy o zdrowym odżywianiu, wpływie nawyków żywieniowych na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka oraz poznaniu najważniejszych informacji na temat Rumunii i Ukrainy.











Uczestnicy otrzymali certyfikaty Youthpass, potwierdzające zdobyte umiejętności i kompetencje.
Opiekunką grupy była pani Anida Prochowska.
„Ekonomik” pół żartem, pół serio 🙂
Nasi uczniowie i nauczyciele zapraszają na Dzień Otwarty!
Oglądaj do końca 🙂
Komitet Organizacyjny Konkursu Plastycznego
„Mój zawód – moja przyszłość” w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich
serdecznie zaprasza
Młodych Artystów wraz z Nauczycielami – Opiekunami Konkursu
na uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu oraz poczęstunek
w dniu 22 maja 2026 roku, rozpoczęcie o godzinie 10.30
w siedzibie ZSP nr 3 w Końskich, ul. Piłsudskiego 68.
Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 20.05.2026 r. drogą mailową: sekretariat@ekonomik-konskie.pl
Zapraszamy
Do zobaczenia
Drodzy Uczniowie!
W dniach 19-27.09.2026 r. organizowana jest Zielona Szkoła do Bułgarii „Śladami Króla Władysława Warneńczyka – Polskie serce Bułgarii”. Jeśli chcielibyście spędzić miło czas – zapraszamy!
Tygodniowy plan w załączniku. Zapisy u p. Krawczyk, p. Krzaczyńskiej i p. Sorn-Wodeckiej.
Do zobaczenia.

Podczas pobytu na Sycylii nauczyciele z Ekonomika mieli wyjątkową okazję nie tylko do poszerzenia swoich horyzontów zawodowych, ale także do głębszego poznania kultury i tradycji tego niezwykłego regionu Włoch. Wyjazd obfitował w liczne atrakcje, które pozwoliły uczestnikom zanurzyć się w autentycznym, sycylijskim klimacie.
W trakcie wizyty nauczyciele zwiedzili najważniejsze miejsca prowincji Mesyna, podziwiając jej malownicze krajobrazy oraz bogate dziedzictwo historyczne. Nie zabrakło również wizyty w Palermo – tętniącej życiem stolicy wyspy, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć imponujące zabytki, wąskie uliczki pełne lokalnego kolorytu oraz poczuć wyjątkową atmosferę miasta. Kolejnym punktem programu było urokliwe Cefalù, znane z pięknych plaż i charakterystycznej zabudowy, które zachwyciło wszystkich swoim niepowtarzalnym urokiem.
Wyjazd był także doskonałą okazją do poznania sycylijskiej kuchni. Nauczyciele mieli możliwość spróbowania lokalnych specjałów, takich jak świeże owoce morza, tradycyjne makarony czy słynne desery, co pozwoliło im jeszcze lepiej zrozumieć kulturę regionu.
Cały pobyt dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, łącząc edukację z odkrywaniem nowych miejsc i smaków. Był to czas inspiracji, integracji oraz zdobywania doświadczeń, które z pewnością będą wykorzystywane w dalszej pracy dydaktycznej.





































W dniu 17 kwietnia odbyły się Targi Edukacyjne Szkół Ponadpodstawowych. Stoisko Naszej Szkoły przyciągnęło wielu zainteresowanych! uczniów szkół podstawowych.

Mogli zapoznać się z ofertą kształcenia na rok szkolny 2026/2027 oraz z osiągnięciami szkoły. Ponadto uczniowie naszej szkoły prezentowali smaczne wyroby cukiernicze własnego wyrobu, częstowali popcornem i gorącą czekoladą. Zainteresowani mogli pobrać ulotki, długopisy i ołówki oraz breloczki wykonane przez naszych uczniów z wykorzystaniem wydruku 3D.


Ogromne zainteresowanie, gwar rozmów, spotkania uczniów i nauczycieli nadały wydarzeniu wyjątkowy charakter.


Ósmoklasistom życzymy powodzenia!!!