NABÓR DO ZSP NR 3 KOŃSKICH NA ROK SZKOLNY 2026/2027


Twoja przyszłość zaczyna się tutaj! Nasza szkoła ponadpodstawowa to miejsce, gdzie pasja spotyka się z profesjonalizmem. Nowoczesne podejście do nauki, wykwalifikowana kadra i szeroki wybór kierunków. Dołącz do najlepszych – kształcimy liderów jutra!
Informacje dla kandydatów
1. Od 18 maja 2026 r. do 24 czerwca 2026 r. do godz. 15.00 – złożenie wniosku
2. Od 26 czerwca 2026 r. do 8 lipca 2026 r. do godz. 15.00 – uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zamianę szkół, do których kandyduje .
3. 14 lipca 2026 r. – ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do ZSP nr 3 w Końskich
4. Od 14 do 16 lipca 2026 r. do godz. 15.00 – potwierdzenie woli podjęcia nauki przez kandydata w ZSP nr 3 w Końskich poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty jeśli nie zostały złożone wcześniej.
5. 17 lipca 2026 r. – podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.
Szczegółowych informacji udziela sekretariat i dyrektor szkoły
w godz. 800-1500, tel. 41 372 34 68
Oferta kierunków kształcenia w ZSP nr 3 w Końskich





W dniu 22.05.2026 roku podczas Dnia Otwartego Szkoły odbyło się rozstrzygnięcie I konkursu fotograficznego pod patronatem Starostwa Powiatowego w Końskich pt.: „Zjawiska astronomiczne i astrofizyczne w obiektywie.”
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych powiatu koneckiego. Wzięło w nim udział 9 uczestników z trzech szkół podstawowych (ZPO w Stadnickiej Woli, ZPO w Pomykowie i SP w Kapałowie).
I miejsce – Aleks Staromłyński fotografia „Zamarzanie pejzażu”
II miejsce – Zuzanna Adamska fotografia „Szadź”
III miejsce – Lena Owczarek fotografia „Zorza polarna”
Wyróżniona została również praca Adrianny Głowińskiej za fotografie „Świetlista droga do nieba.”
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!














Z przyjemnością informujemy, że organizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich Konkurs Plastyczny „Mój zawód – moja przyszłość” został oficjalnie rozstrzygnięty!
Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział 32 uczestników z 6 szkół podstawowych z terenu powiatu koneckiego. Młodzi Artyści wykazali się ogromną kreatywnością, przelewając na papier swoje marzenia o przyszłej karierze zawodowej.
W Konkursie wzięli udział reprezentanci następujących placówek:
Prace konkursowe zachwycały różnorodnością. Uczniowie sięgnęli po bardzo zróżnicowane techniki plastyczne, od tradycyjnego ołówka i kredek, przez wyraziste pastele, delikatne farby akrylowe i aksamitne plakatowe, barwne flamastry, aż po wycinanki oraz oryginalne kolaże.
Wśród prezentowanych zawodów na planszach królowali m.in.: lekarz, grafik komputerowy, stewardessa, nauczycielka, piosenkarka, artystka, rysownik, pielęgniarka, cukiernik, astronauta, kucharz, logistyk oraz zawodowa żołnierka i inne.
Jury w składzie Pani Dyrektor Beata Fidor, malarka Elżbieta Duda oraz nauczycielki Agnieszka Andrychiewicz i Anida Prochowska brało pod uwagę przede wszystkim zgodność pracy z tematem, stopień trudności oraz jakość wykonania, pomysłowość i oryginalność autora, walory artystyczne, technikę wykonania oraz ogólne wrażenie estetyczne. Wybór był niezwykle trudny!
Po długich naradach Jury przyznało wyróżnienia oraz wyłoniło zwycięzców. Na podium stanęli:
I Miejsce: Hanna Janduła ze Szkoły Podstawowej w Wólce za prezentowany zawód „Chirurg”.
II Miejsce: Lena Szymanowska ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Miedzierzy za pracę pt. Rysownik
III Miejsce: Aleksandra Bigorajska z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli za pracę prezentującą zawód „Grafik komputerowy”
Wyróżnienia otrzymali:
Zuzanna Capik z Zespołu Placówek Oświatowych w Rogowie za pracę pt. „Grafik komputerowy”,
Lena Wędzicka ze Szkoły Podstawowej w Wólce za prezentowany zawód „Fryzjerka”
Marta Wawrzeńczyk ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Wilczkowicach za pracę prezentującą zawód „Sędzia”
Karolina Chudy z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli za zawód „Projektantka odzieży”
Dyrekcja oraz Organizatorzy Konkursu Plastycznego „Mój zawód – moja przyszłość” w ZSP nr 3 w Końskich składają serdeczne podziękowania wszystkim Nauczycielom i Opiekunom. Dziękujemy za Państwa ogromne zaangażowanie, serce włożone w przygotowanie uczniów oraz nieocenioną opiekę merytoryczną nad młodymi talentami. To dzięki Waszemu wsparciu młodzi ludzie mogą rozwijać swoje pasje i śmiało patrzeć w przyszłość.
Słowa uznania kierujemy również do wszystkich uczestników – Wasza kreatywność jest inspiracją! Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na ścieżce artystycznej i zawodowej!
Galeria zdjęć nagrodzonych prac z wręczenia nagród dostępne są poniżej.









W dniach 6- 14 maja uczennice z klas I ER i I TG wraz z młodzieżą z Ukrainy i Rumunii wzięły udział w projekcie „Mindfood – Let’s Feed Your Mind” realizowanym przez Fundację Instytut Pracy i Kariery w ramach programu Erazmus + odbywającym się w Podlesicach, urokliwej miejscowości znajdującej się na Szlaku Orlich Gniazd.
Projekt przybliżył koncepcję odżywiania, która łączy dbałość o ciało z poprawą funkcjonowania mózgu, pamięci i koncentracji. W ramach programu oprócz prac nad projektem w różnych formach było także zwiedzanie Zawiercia, w tym Bazyliki Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Galerii Stara Łaźnia (galerii szkła i ceramiki), wędrówka po Parku Krajobrazowym Orlich Gniazd i wejście do Jaskini Głębokiej, poznawanie zabytków, kuchni czy obyczajów krajów uczestników wymiany podczas wieczorów kulturowych.



Wspólne spędzanie czasu zaowocowało nawiązaniem międzynarodowych znajomości, a nawet przyjaźni, doskonaleniem znajomości języka angielskiego, zdobyciem wiedzy o zdrowym odżywianiu, wpływie nawyków żywieniowych na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka oraz poznaniu najważniejszych informacji na temat Rumunii i Ukrainy.











Uczestnicy otrzymali certyfikaty Youthpass, potwierdzające zdobyte umiejętności i kompetencje.
Opiekunką grupy była pani Anida Prochowska.
„Ekonomik” pół żartem, pół serio 🙂
Nasi uczniowie i nauczyciele zapraszają na Dzień Otwarty!
Oglądaj do końca 🙂