Konkurs Plastyczny „Mój zawód – moja przyszłość”

Z przyjemnością informujemy, że organizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich Konkurs Plastyczny „Mój zawód – moja przyszłość” został oficjalnie rozstrzygnięty!

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział 32 uczestników z 6 szkół podstawowych z terenu powiatu koneckiego. Młodzi Artyści wykazali się ogromną kreatywnością, przelewając na papier swoje marzenia o przyszłej karierze zawodowej.

W Konkursie wzięli udział reprezentanci następujących placówek:

  • Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli wraz z Panią Justyną Soją-Sadowską,
  • Szkoły Podstawowej im. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Miedzierzy z Panią Izabelą Basiak,
  • Zespołu Placówek Oświatowych w Rogowie z Panią Kamilą Bobińską,
  • Szkoły Podstawowej w Wólce z Panią Urszulą Metrycką,
  • Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Wilczkowicach – pod opieką Pań: Krystyny Kowalczyk, Barbary Janus oraz Wiesławy Zbróg,
  • Zespołu Placówek Oświatowych w Dziebałtowie – pod opieką Pana Wojciecha Domagały.

Prace konkursowe zachwycały różnorodnością. Uczniowie sięgnęli po bardzo zróżnicowane techniki plastyczne, od tradycyjnego ołówka i kredek, przez wyraziste pastele, delikatne farby akrylowe i aksamitne plakatowe, barwne flamastry, aż po wycinanki oraz oryginalne kolaże.

Wśród prezentowanych zawodów na planszach królowali m.in.: lekarz, grafik komputerowy, stewardessa, nauczycielka, piosenkarka, artystka, rysownik, pielęgniarka, cukiernik, astronauta, kucharz, logistyk oraz zawodowa żołnierka i inne.

Jury w składzie Pani Dyrektor Beata Fidor, malarka Elżbieta Duda oraz nauczycielki Agnieszka Andrychiewicz i Anida Prochowska  brało pod uwagę przede wszystkim zgodność pracy z tematem, stopień trudności oraz jakość wykonania, pomysłowość i oryginalność autora, walory artystyczne, technikę wykonania oraz ogólne wrażenie estetyczne. Wybór był niezwykle trudny!

Po długich naradach Jury przyznało wyróżnienia oraz wyłoniło zwycięzców. Na podium stanęli:

I Miejsce: Hanna Janduła ze Szkoły Podstawowej w Wólce za prezentowany zawód „Chirurg”.
II Miejsce: Lena Szymanowska ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Miedzierzy za pracę pt. Rysownik
III Miejsce: Aleksandra Bigorajska z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli za pracę prezentującą zawód „Grafik komputerowy”

Wyróżnienia otrzymali:

Zuzanna Capik z Zespołu Placówek Oświatowych w Rogowie za pracę pt. „Grafik komputerowy”,

Lena Wędzicka ze Szkoły Podstawowej w Wólce  za prezentowany zawód „Fryzjerka”

Marta Wawrzeńczyk ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Wilczkowicach  za pracę prezentującą zawód „Sędzia”

Karolina Chudy z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli za zawód „Projektantka odzieży”

Dyrekcja oraz Organizatorzy Konkursu Plastycznego „Mój zawód – moja przyszłość” w  ZSP nr 3 w Końskich składają serdeczne podziękowania wszystkim Nauczycielom i Opiekunom. Dziękujemy za Państwa ogromne zaangażowanie, serce włożone w przygotowanie uczniów oraz nieocenioną opiekę merytoryczną nad młodymi talentami. To dzięki Waszemu wsparciu młodzi ludzie mogą rozwijać swoje pasje i śmiało patrzeć w przyszłość.

Słowa uznania kierujemy również do wszystkich uczestników – Wasza kreatywność jest inspiracją! Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na ścieżce artystycznej i zawodowej!

Galeria zdjęć nagrodzonych prac z wręczenia nagród dostępne są poniżej.