W dniu 22.05.2026 roku podczas Dnia Otwartego Szkoły odbyło się rozstrzygnięcie I konkursu fotograficznego pod patronatem Starostwa Powiatowego w Końskich pt.: „Zjawiska astronomiczne i astrofizyczne w obiektywie.”
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych powiatu koneckiego. Wzięło w nim udział 9 uczestników z trzech szkół podstawowych (ZPO w Stadnickiej Woli, ZPO w Pomykowie i SP w Kapałowie).
I miejsce – Aleks Staromłyński fotografia „Zamarzanie pejzażu”
II miejsce – Zuzanna Adamska fotografia „Szadź”
III miejsce – Lena Owczarek fotografia „Zorza polarna”
Wyróżniona została również praca Adrianny Głowińskiej za fotografie „Świetlista droga do nieba.”
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!














