Święto Niepodległości w Domu Pomocy Społecznej w Końskich.

09 października uczniowie naszej szkoły gościli w Domu Pomocy Społecznej w Końskich, gdzie zaprezentowali przedstawienie patriotyczne „Polska droga do niepodległości”. Program składał się z tematycznych wierszy oraz pieśni. Oprawa muzyczna nawiązywała do historii zaborów i walki za niepodległość ojczyzny. Uczniowie przedstawili również współczesne pieśni patriotyczne. Program spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Zgromadzeni wraz z młodzieżą śpiewali pieśni patriotyczne.

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Końskich Pani Barbara Krawczyk podziękowała za „Piękny i nastrojowy występ”, podkreśliła, że dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej takie inicjatywy są szczególnie ważne, ponieważ na co dzień nie mają możliwości uczestniczenia w życiu kulturalnym. Obdarowała młodzież koszem słodyczy, a nauczycielom- opiekunom wręczyła pisemne podziękowania.

Po programie głos zabrali Pan Starosta Bogdan Soboń oraz Pani Dorota Duda. Oboje zwrócili uwagę na to,że walki o niepodległość ojczyzny toczyły się również w Górach Świętokrzyskich i że dobrze się stało, że program dotyczył też tego faktu. Pani Dyrektor Beata Fidor podziękowała gościom ze Starostwa Powiatowego za obecność, a Pani Barbarze Krawczyk oraz mieszkańcom Domu Opieki Społecznej za zaproszenie i serdeczne przyjęcie. Nie szczędziła też ciepłych słów w stosunku do uczniów- aktorów ZSP nr 3 w Końskich.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie:
Klasa III AH:
Grabarczyk Kornelia
Grzybińska Aleksandra
Mijas Agata
Pakuła Bartłomiej
Resiak Adam
Świtoń Sylwia
Wierzbowska Jessica
Klasa II TG
Bednarz Jakub
Deszczyńska Dominika
Kuleta Patrycja
Makuch Roksana
Klasa I TGH
Biały Beata
Grochowska Adrianna.

Program przygotowany został według scenariusza i pod kierunkiem: Pani profesor Agnieszki Lipskiej oraz Pani profesor Jolanty Durlik.