Obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich.

9 listopada 2018r. na boisku szkolnym odbyło się uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego. Ceremoniałowi przewodniczyli Pani Dyrektor Beata Fidor oraz Pan profesor Piotr Muszczyński. Pan profesor przypomniał w krótkim wystąpieniu drogę Polski do niepodległości. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę kwiatów pod Pomnikiem „Wdzięczności”.

Tego samego dni Pani Dyrektor oraz uczniowie klasy II A pod opieką Pani profesor Iwony Szczepanik wzięli udział w powiatowych obchodach Święta Niepodległości.

W 100 rocznicę przez Polskę niepodległości, a więc 11 listopada 2018r. Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w uroczystościach z udziałem władz gminnych, powiatowych oraz mieszkańców Końskich przy Pomniku „Wdzięczności” w Końskich. Następnie wszyscy udali się na Mszę św. w intencji Ojczyzny do Kolegiaty Św. Mikołaja.

Młodzież „Ekonomika” nie zapomniała również o bohaterach narodowych, a więc tych, którzy walczyli o niepodległość. Uczniowie klasy III TG pod opieką Pani profesor Barbary Więcław udali się na mogiłę powstańców styczniowych mieszczącą się w Końskich przy ulicy Partyzantów. Mogiłą tą uczniowie ZSP nr 3 opiekują się już od 2006r. w ramach projektu „Ślady przeszłości- uczniowie adoptują zabytki” Młodzież wykonała prace porządkowe, zapalili znicze i oddali hołd bohaterom.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości miały wymiar szczególny, bo związany z 100- leciem Niepodległej Ojczyzny, jednak w szkole każdego roku pamięta się o tym, co wiąże się z polską historią, tradycjami oraz językiem.