Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Dyrekcja szkoły, profesorowie i uczniowie ZSP nr 3 w Końskich z optymizmem powitali rok szkolny 2019/2020. Gościem honorowym uroczystości był przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Końskich Radny Powiatu Koneckiego Pan Wojciech Owczarek Przewodniczący Komisji Budżetu, Rolnictwa, Zdrowia i Oświaty. Życzył sukcesów zarówno uczniom, jak i nauczycielom w nowym roku szkolnym.

Uroczystości prowadziła Dyrektor ZSP nr 3 w Końskich Pani Beata Fidor.Powitała profesorów i uczniów szkoły. Wszystkim życzyła owocnej pracy, zadowolenia z osiąganych wyników. Szczególnie ciepło zwróciła się do uczniów klas pierwszych. zapewniając, że od dziś "Ekonomik" to ich drugi dom. "Zawsze możecie liczyć na życzliwość, wsparcie i pomoc profesorów"- podkreśliła Pani Dyrektor. Przypomniała, że ten rok szkolny jest wyjątkowy, ponieważ w pierwszych klasach spotkali się absolwenci zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Naukę w Ekonomiku rozpoczęło sześć pierwszych klas.

Następnym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierszych, które jest jednym z wielu punktów szkolnej tradycji ZSP Nr 3 w Końskich

Społeczność ZSP nr 3 w Końskich dba również o tradycje patriotyczne. Każdego roku 1 września młodzież składa kwiaty pod tablicą pamięci ofiar września 1939r. usytuowaną na budynku szkoły. Tak było również ich w tym roku. Zgromadzeni na uroczystości minutą ciszy uczcili pamięć ofiar II wojny światowej.

Po części ofocjalnej uczniowie udali się do sal lekcyjnych, aby spotkać się ze swoimi profesorami oraz koleżankami i kolegami. A do następnych wakacji pozostała już tylko 300 dni- o czym zapewniała Pani Dyrektor Beata Fidor.