WYMIANA MŁODZIEŻOWA

W dniach 6- 14 maja uczennice z klas I ER i I TG wraz z młodzieżą z Ukrainy i Rumunii wzięły udział w projekcie „Mindfood – Let’s Feed Your Mind” realizowanym przez Fundację Instytut Pracy i Kariery w ramach programu Erazmus + odbywającym się w Podlesicach, urokliwej miejscowości znajdującej się na Szlaku Orlich Gniazd.

Projekt przybliżył  koncepcję odżywiania, która łączy dbałość o ciało z poprawą funkcjonowania mózgu, pamięci i koncentracji. W ramach programu oprócz prac nad projektem w różnych formach było także zwiedzanie Zawiercia, w tym Bazyliki Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Galerii Stara Łaźnia (galerii szkła i ceramiki), wędrówka po Parku Krajobrazowym Orlich Gniazd i wejście do Jaskini Głębokiej, poznawanie zabytków, kuchni czy obyczajów krajów uczestników wymiany podczas wieczorów kulturowych.

Wspólne spędzanie czasu zaowocowało nawiązaniem międzynarodowych znajomości, a nawet przyjaźni, doskonaleniem znajomości języka angielskiego, zdobyciem wiedzy o zdrowym odżywianiu, wpływie nawyków żywieniowych na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka oraz poznaniu najważniejszych informacji na temat Rumunii i Ukrainy.

Uczestnicy otrzymali certyfikaty Youthpass, potwierdzające zdobyte umiejętności i kompetencje.

Opiekunką grupy była pani Anida Prochowska.